С гол на Килиан Мбапе в 74-тата минута Пари Сен Жермен победи с 1:0 като гост Тулуза и се доближи само на пет точки от спечелване на титлата във Франция.

Столичани имат 80 точки и водят с 20 пред втория Лил, като при победа над Страсбург идната неделя и загуба или равен на Лил при визитата на Реймс ще триумфират като шампиони още в следващия кръг.

Срещу Тулуза играчите на Томас Тухел определено спестиха сили, но въпреки това можеха да се поздравят и с по-убедителен успех.

В 35-ата минута гол на Маркиньос бе отменен заради засада и парижани трябваше да чакат до 74-тата минута, когато Мбапе завърши подаване на Тимо Керер.

За отбора на Тулуза най-доброто положение за гол пропусна бившият нападател на Арсенал Яя Саного, чийто удар в 52-рата минута бе майсторски спасен от вратаря на гостите Алфонс Ареола

В класирането в Лига 1 Тулуза заема 14-о място с 32 точки, което е на 9 над зоната на изпадащите.