Берое отнесе с 3:1 Ботев Враца като гост на старта на първенството в efbet Лига. Беройци доминираха тотално през целия мач и трите гола са най-малкото, с което домакините се отърваха, имайки предвид и двете греди, ударени от Иван Бандаловски.

Първата среща от новия сезон в българската efbet Лига предложи едно много добро първо полувреме. За 10 минути отборите си размениха по една добра атака, а тази на Даниел Генов за домакините беше голова. Той бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, напредна към Перниш, но словашкият вратар спаси удара му.

Само две минути по-късно беройци откриха резултата с чудесна атака. Тя започна с хирургически пас на Охене към Александър Василев, който центрира назад към трима свои съотборници. Стигна до Еуженио, който я вкара зад Костов- 0:1.

Само след три минути гостите можеха да стигнат до второ попадение, но ударът на Бандаловски с глава след подаване от корнер се отби в гредата. Още един път Бандаловски удари гредата след две минути след нов корнер и пак врачани се спасиха.

В 36-ата минута Петър Атанасов излезе на добра позиция пред словашкия вратар, който без проблеми отрази изстреляната в тялото му топка. Атаките на Берое продължиха и в 38-ата минута, когато Камбуров пропусна нова добра възможност, пак след пробив и подаване на Александър Василев.

Две минути преди края на първото полувреме Даниел Генов проби и създаде проблеми за Перниш, който беше неуверен, но защитата изчисти. Врачани можеха да изравнят в 54-ата минута, но Будинов се размина с чудесното центриране на Домовчийски. В ответната атака беройци изтърваха нова възможност и пак Камбуров не успя да насочи топката, след като за пореден път Александър Василев проби от ляво и подаде.

В 69-ата минута втори португалски гол доближи Берое до победата. Рубен Бригидо получи топката на левия фланг, елиминира Андреас Васев, а останалите защитници незнайно защо не атакуваха човека с топката. Мощният му удар не беше спасен и от вратаря Костов- 0:2.

Врачани реагираха и тръгнаха смело напред, но отново в познатия си физически стил. Най-напред Симеон Мечев пропусна две възможности, но в 76-ата минута друга резерва Мирослав Будинов върна едно попадение с невероятна парабола и удар с глава от първа греда.

В 87-ата минута Милен Желев вкара за 3:1, след като навлезе успоредно от фланга и от 12 метра наказа Костов. В 90-ата минута Будинов можеше да вкара втори гол, но този път ударът му мина на сантиметри от гредата.

Ботев Вр - Берое (Стара Загора) 1:3

0:1 Педро Еуженио 12
0:2 Рубен Бригидо 69
1:2 Мирослав Будинов 76
1:3 Милен Желев 87

Ботев (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Апостол Попов, Венцислав Керчев, Валери Домовчийски, Георги Вълчев (32- Мирослав Будинов), Илия Миланов, Даниел Генов (85- Милан Вушурович), Ивайло Михайлов (46- Симеон Мечев), Христо Златински, Петър Атанасов

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Александър Цветков, Карлос Охене, Иван Бандаловски, Александър Василев, Никита Баранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев (83- Яя Меледже), Педро Еуженио (20- Милен Желев), Мартин Камбуров (63- Зоран Йосипович)