Еквадор спечели едва втората победа на световни финали в историята си. Южноамериканците надвиха 2:0 Полша във втория мач от група А. Момчетата на Луис Суарес се изравниха по точки с Германия. Двата отбора имат по 3 точки.

Успехът даде огромни шансове на Еквадор да се класира за втората фаза. Ако латиноамериканците бият във втория мач Коста Рика, със сигурност ще играят на осминафиналите, и то още при второто си участие на световно.

Полша започна мача като фаворит, но скоро се разбра, че това не е така. В 24-ата минута Улисес де ла Крус хвърли английски тъч отдясно, топката бе продължена от Делгадо към връхлитащия Карлос Тенорио. Той заби кълбото с глава в десния ъгъл на вратаря Боруц.

До края на полувремето Еквадор имаше още няколко положения, но не успя да вкара втори гол. Чак след почивката поляците опитаха да натиснат съперника. Въпреки това те стигнаха до първия си удар във вратата чак в 86-ата минута.

В 80-ата минута звездата на Еквадор Агустин Делгадо оформи крайното 2:0 след прецизна контра. Кавиедес се измъкна от дясно и заедно с Делгадо останаха сами срещу вратаря. Кавиедес пусна топката на празна врата към съотборника си, който не сбърка от 5 метра.

Това бе 30-ия гол на Делгадо в националния отбор. Той е човекът с най-много попадения в историята на Еквадор.

До края поляците на два пъти уцелиха гредите на вратаря Мора. Първо Иринеуш Йелен тресна напречната греда, а в последната минута другата резерва Павел Брожек опита да счупи десния дирек.

В следващите мачове Еквадор играе с Коста Рика, а Полша - с домакина Германия.