Седмият кръг в Бундеслигата се оказа изключително интересен, защото хегемонът за последните пет години Байерн Мюнхен изостана на цели пет точки от водача Борусия Дортмунд, след като във втори пореден кръг изпусна аванс от два чисти гола.

В събота "жълто-черните" спечелиха гостуването си на Аугсбург с 2:1, макар да играха изключително слабо през цялото второ полувреме, в което Пиер-Емерик Обамеянг профука дузпа. Първият си гол за Борусия в първенството вкара Андрий Ярмоленко, а красивият "падащ лист" на Шинджи Кагава го превърна в най-резултатния японец в историята на Бундеслигата.

Два мача в събота бяха спечелени от домакините след голове в добавеното време. Торган Азар донесе трите точки за Борусия Мьонхенгладбах в 94-ата минута от дузпа мача с новака Хановер, който допусна първо поражение този сезон. Айнтрахт Франкфурт пък спечели с 2:1 срещу другия новак Щутгарт с гол на Себастиан Халер също в 94-ата минута.

В неделя първенецът Байерн Мюнхен завърши 2:2 при гостуването си на Херта, макар да имаше два гола аванс до 49-ата минута, благодарение на Матс Хумелс и Роберт Левандовски. Невероятният пробив на Генки Харагучи доведе до попадението на Дуда, а малко след това Саломон Калу донесе точката за "старата дама".

Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа Хофенхайм допусна първо поражение в Бундеслигата за сезона, отстъпвайки на домакина Фрайбург с 2:3. Припомняме, че именно на стадион "Шварцвалд-щадион" дойде единствената грешка на лидера Борусия Дортмунд до момента.

Борусия Мьонхенгладбах - Хановер 2:1
1:0 Гинтер - 67'  1:1 Харник - 71'  2:1 Азар - 94', д.

Волфсбург - Майнц 1:1
1:0 Гилавоги - 55'  1:1 Муто - 74'

Хамбургер - Вердер Бремен 0:0

Фрайбург - Хофенхайм 3:2
0:1 Хак - 14'  1:1 Нидерлехнер - 15'  2:1 Союнчю - 18'  3:1 Щенцел - 87'  3:2 Шустер - 91', а.г.

Херта - Байерн Мюнхен 2:2
0:1 Хумелс - 10'  0:2 Левандовски - 49'  1:2 Дуда - 51'  2:2 Калу - 56'

Кьолн - РБ Лайпциг 1:2
0:1 Клостерман - 30'  0:2 Поулсен - 80'  1:2 Осако - 82'