Шампионът Ювентус допусна грешна стъпка в 22-яи кръг на Серия "А". В Торино Парма измъкна геройско равенство 3:3 с гол на Жервиньо в 93-ата минута.

Кристиано Роналдо отново беше над всички за "бианконерите" с две попадения и една асистенция към Даниеле Ругани, но и това не помогна на "Старата госпожа". Така преднината пред Наполи беше съкратена на 9 точки, след като южняците разбиха с 3:0 Сампдория на "Сан Паоло".

Голямата изненада дойде от "Джузепе Меаца", където Болоня надделя с 1:0 над Интер. Успехът за гостите донесе Федерико Сантандер с точен изстрел още през първото полувреме.

Дербито между Рома и Милан завърши без победител – 1:1 на "Олимпико". Кжищоф Пьонтек заби първия си гол за "росонерите" в калчото, асистенцията даде друго ново попълнение, младия бразилец Лукас Пакета. Точката за "вълците" донесе Николо Дзаниоло с попадение в началото на втората част.

Така битката за Топ 4 се завърза още повече, като в нея са замесени Интер, Милан, Рома, Лацио, Аталанта и Сампдория. Едва 7 пункта разделят 6-те отбора.

Кирил Десподов изгледа от скамейката загубата на Каляри с 0:1 от Аталанта в Сардиния. Очаква се футболист №1 на България за 2018 г. да дебютира за островитяните в неделя, когато отборът му гостува на "Сан Сиро" на Милан.

Резултати и голмайстори:

Емполи – Киево 2:2
0:1 Джакерини (31), 0:2 Степински (45+1), 2:2 Капуто (45+2, 52)

Наполи – Сампдория 3:0
1:0 Милик (25), 2:0 Инсиние (26), 3:0 Верди (89)

Ювентус – Парма 3:3
1:0 Роналдо (36), 2:0 Ругани (62), 2:1 Барила (64), 3:1 Роналдо (66), 3:3 Жервиньо (, 74, 90+3)

20.Киево 9
В следващия кръг в четвъртък от 21.30 часа: Лацио – Емполи, в петък от 21.30 часа: Киево – Рома, в събота от 19.00 часа: Фрозиноне – Наполи, от 21.30 часа: Парма – Интер, в неделя от 13.30 часа: Болоня – Дженоа, от 16.00 часа: Аталанта – СПАЛ, Сампдория – Фрозиноне, Торино – Удинез, от 19.00 часа: Сасуоло – Ювентус, от 21.30 часа: Милан – Каляри