Вчера бе дадено началото на Евро 2020. Шампионатът по футбол на Стария континет започна с бляскава церемония на стадион „Олимпико“ в Рим и продължи с първата среща от първенството Турция – Италия. Днес ще направим обзор на всичко най-интересно от този двубой.

"Адзурите" показаха страхотен футбол, тотално надиграха съперника си и можеха да спечелят още по-убедително от крайното 3:0. Головете във Вечния град паднаха след почивката. Първо Мерих Демирал си заби автогол в 53-ата минута, а в 66-ата Чиро Имобиле сложи точка на спора. В 79-ата минута и Лоренцо Инсиние се разписа.

Така Италия записа 28-ми пореден мач без загуба и е съвсем близо до рекорда си от 30 срещи. В следващия кръг от група "А" хората на Роберто Манчини играят с Швейцария, докато Турция среща Уелс.