Тунис - Франция, мач от група "D" на Мондиал 2022. Стадион "Едюкейшън Сити", 17.00 часа българско време.

Формата на Тунис: Общо 5 победи, 3 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Франция: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи.

Днешните противници имат два приятелски мача през този век, завършили при един и същ резултат - 1:1. Световният шампион вече се класира напред, докато тунизийците са само с точка преди мача.

Тунис - Франция 1:0

1:0 Хазири (58)

Тунис: Дамен, Кехрида, Талби, Мериа, Маалул, Гандри, Ромдан (74-Шалали), Лайдуни, Шири, Слиман (83-Абди), Хазири (60-Джебали)
Селекционер: Джалел Кадри

Франция: Манданда, Дисаси, Варан (63-Салиба), Конате, Камавинга, Фофана (73-Гризман), Чуамени, Верету (63-Рабио), Гендузи (79-Дембеле), Коман (63-Мбапе), Коло Муани
Селекционер: Дидие Дешан

Стадион: "Едюкейшън Сити"
Съдия: Матю Конгър (Нова Зеландия)
Жълти картони: Кехрида (Тунис)

Следете мача по минути в Gol.bg:

1' Начало на мача.

5' Тунис започва мача доста по-настойчиво, защото търси задължителна победа. Но за целта отборът се нуждае и от първия си гол на Мондиал 2022, след 0:0 с Дания и 0:1 от Австралия до момента.

6' Остро центриране във вратарското поле на Франция след корнер, но Рафал Варан чисти.

9' ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ТУНИС! Надер Гандри засича във вратата на Стив Манданда, но флагът за засада е високо вдигнат!

17' Тунис продължава да е по-опасният отбор на терена и изглежда, че голът се "пече".

25' Добра атака за Франция, но Кингсли Коман не успява да овладее добра на чиста позиция и ударът му е неточен.

30' СПАСЯВАНЕ НА СТИВ МАНДАНДА! Енис Слиман засича с глава, топката рикошира в Ибрахима Конате, след което опитният вратар лови.

35' НОВ ШАНС ЗА ТУНИС! Лошо избита топка попада на крака на Уахиб Хазири, който стерля фронрално срещу вратата, но Манданда избива!

42' Нова хубава атака за Тунис, при която Хазири центрира остро по земя към далечната греда, но няма кой да засече. Впоследствие е отсъдена и засада.

45' Хубав удар на Уесли Фофана е блокиран.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' ИМА ЛИ ДУЗПА! Тунис иска наказателен удар за фаул срещи Хазири, но главният съдия Матю Конгър от Нова Зеландия е категоричен, че такъв няма!

53' Айса Лайдуни изпреварва Уесли Фофана за топката в наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

58' ГОООООООЛ! Тунис повежда със страхотен гол на Хазири! Той прави фамозен рейд в центъра, подминава като бърз влак пътни гари Фофана и Рафаел Варан и с удар по земя в долния ляв ъгъл открива резултата! Какво изпълнение на капитана!

63' Реакцията на Дешан не закъснява и следва тройна в смяна. В игра се появява тежката артилерия в лицето на Килиан Мбапе, който заменя Коман. Адриеан Рабио и Уилям Салиба се появяват на местата съответно на Жордан Верету и Варан.

73' В игра се появява и Гризман на мястото на Фофана.

79' В игра влиза и Усман Дембеле.

80' Франция изпълни два поредни корнера, които не доведоха до нищо.

85' Удар от движение на Адриен Рабио в аут.

88' ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ! Мбапе нахлува в наказателното поле и опитва да стреля почти от аутлинията, но вратарят избива.

90' НОВ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! Рандал Коло Муани получава подаване от Гризман и шутира силно, но Дамен избива в корнер.

90' Осем минути добавено време.

90+2' Фаул за Франция на отлична позиция!

90+3' Мбапе стреля право в стената.

98' ГОООООЛ! Гризман изравнява с удар от воле. Точно преди минута стана ясно, че Тунис отпада, дори и да спечели сега, след като Австралия победи с 1:0 Дания.

100' Чакайте малко, ще има ВАР!

102' ГОЛЪТ Е ОТМЕНЕН ЗА ЗАСАДА НА ГРИЗМАН!