Англия и САЩ излизат един срещу друг в мач от група "В" на Мондиал 2022. Преди него "Трите лъва" имат 3 точки, докато "Янките" са с 1 пункт.

Формата на Англия: Общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 6 домакинства.

Формата на САЩ: Общо 3 победи, 5 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 равенства и 2 загуби в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 4 директни срещи домакините имат 3 победи, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Англия имат изиграни 3 срещи, като домакините имат 2 победи, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно.

Проследете мача на живо с Gol.bg

Стартовите състави на двата отбора:

Англия: Пикфорд, Трипиър, Стоунс, Магуайър, Шоу, Райс, Маунт, Белингам, Сака, Кейн, Стърлинг

САЩ: Търнър, Дест, Цимерман, Рийм, Робинсън, Адамс, Маккени, Муса, Пулишич, Уеа, Райт

1' Начало на мача

10' Джуд Белингам проби и подаде на Букайо Сака отдясно в пеналта, крилото веднага намери Хари Кейн на точката на дузпата. Нападателят стреля и щеще да отбележи, но Уолкър Цимерман блокира удара и топката излезе в корнер

17' Хаджи Райт стреля с глава след центриране отдясно, а топката премина покрай вратата на англичаните

26' Велоколепна възможност за САЩ. Уестън Маккени получи топката в пеналта и шутира от отлична позиция, но топката премина високо над вратата

33' Англия оцеля! Отлична атака на американците завърши със страхотен удар на Кристиан Пулишич, но топката срещна напречната греда

41' Сержиньо Дест нахлу в наказателното поле отдясно, опита финт срещу Магуайър и стреля, но бранителят блокира удара

43' Ново добро положение за "янките". Пулишич изпревари Джон Стоунс и стреля с глава, но отново не намери целта

45' Англия отговори с пробив на Люк Шоу, който завърши с подаване към Сака. Стрелецът на Арсенал обаче шутира високо над вратата

45+1' Мейсън Маунт стреля от границата на пеналта, но Мат Търнър бе на мястото си и спаси

45+1' Край на първото полувреме

46' Начало на втората част

48' Тимът на Грег Берхалтер продължава с по-активните си действия на терена. Удар на Тимъти Уеа бе блокиран, а след това Маккени изпрати топката високо над вратата

58' Пулишич проби между няколко играчи на съпреника и опита удар, който профуча покрай вратата, след като се отби от играч на "трите лъва"

68' Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт реагира на натиска на "янките" с двойна смяна. Джордан Хендерсън и Джак Грийлиш влязоха на терана вместо Джуд Белингам и Рахийм Стърлинг

87' Резервата Рашфорд нанесе едва втория точен удар към вратата на Търнър, който спаси без проблем

90+3' Хари Кейн стреля с глава след центриране на Люк Шоу, но не намери целта