Халфът на Черно море Мехди Букаси даде първото си интервю за клубния сайт. В него той разказа как се е стигнало до преминаването му във варненския клуб и кое е го е накарало да избере точно тима на “моряците” пред отбори в Португалия.
Букаси е роден в Алжир. На 6 години започва да тренира футбол в родния си град Сиди Бел Абес. Когато навършва 15 години заминава далеч от дома.
“Баща ми ни заведе в Белгия, където започна работа. Престоят му обаче бе кратък и се върна в Алжир, а ние с брат ми останахме сами. Това беше много труден период за нас”.
Мехди тренира в белгийския Шарльороа, като първо е в академията на клуба, а впоследствие подписва полупрофесионален договор. “Цели четири години изкарах в този отбор. Отначало беше много трудно, но след контракта вече започнах по-добре да се справям с нещата”, обясни Букаси.
Следващата му дистинация е в холандския Рода U21, където е останал една година, но не е успял да подпише договор с клуба заради проблем с документите. “Първият ми професионален контракт бе с втородивизионния португалски Оливейрензе".
"По-късно получих предложения от други втородивизионни клубове в Португалия, но прецених, че за мен по-добрият вариант е да премина в отбори от елита на България – Черно море, откъдето също имах оферта. Проведох разговор с мениджъра си, който ми обясни, че Черно море е силен отбор".
"Има супер треньор в лицето на Илиан Илиев, който е играл футбол на високо ниво. Това ме накара да взема решение да продължа кариерата си в България. Мисля, че мога да науча много от Илиев, който е един от най-добрите наставници в страната".
"Надявам някой ден да стигна до националния отбор на Алжир. Това е мечтата ми”, каза халфът, който обясни, че брат му е играл в трета лига на Белгия, но след като получава тежка контузия, става треньор в отбор от долните дивизии в страната.
“Никога не съм имал треньор, който е бил голям футболист. Пред мен се отвори тази възможност и ще се възползвам от нея по най-добрия начин. Смятам, че ако следвам неговите указания, може да се развия много като играч. Когато дойдох в България, не очаквах нивото на футболистите да е толкова високо".
"Определено останах изненадан. Конкуренцията за моята позиция в отбора е голяма, но пък това ме мотивира да работя още повече. Патрик Андраде е играч с много офанзивни качества, може да развива играта. Васил Панайотов, който също играе на моята позиция, пък е много силен в отнемането на топката и има много енергия".
"Не спира да бяга през целия мач и е много ефективен в двете фази на играта. Наблюденията, които имам, разбира се те са най-вече от Черно море, са че в България мога да се развия като играч. Първенството е силно, с добри футболисти, коректни треньори и ръководители, а това ще ми помогне да се уча и да подобрявам играта си. Това го казвам на всеки, който ме попита как е новият ти отбор”, обясни алжирецът.
“Разбира се, в началото ми беше трудно, но Илиан Илиев – младши, Патрик и Родриго ми помогнаха бързо да се адаптирам.Треньорът ни говори португалски, което премахва езиковата бариера. Така че мога да кажа, че вече се чувствам част от колектива".
"Треньорът на тима е човек, който иска да играем добър футбол. Знаем си целите и смятам, че имаме всички аргументи, за да ги постигнем. Мисля, че можем да победим всеки отбор от елита, независимо у дома или като гости. Имаме нужния потенциал”.
Запитан как преминава един ден от подготвителния период в Турция, Мехди каза: “Еднообразно като програма, но пък тренировките са разнообразни и интересни. Не мисля, че в отбора има футболист, който отива на занимание с нежелание. Всички искаме да се подготвим добре, имаме всички условия – база с хубави терени, добри треньори, добра храна, остава ни да мислим само за футбол".
"Свободното ни време е след вечеря. Тогава се събираме в някоя стая и играем FIFA Playstation. Към 22 часа обаче си лягаме, защото имамe нужда от почивка след тежкия тренировъчен ден. Ако трябва да съм честен, започнах да свиквам с Варна и вече ми липсва. Харесвам този град, има много хубави момичета”, завърши с усмивка Мехди Букаси.








Meta се срина и повлече Facebook, Instagram и Messenger със себе си
Провали се поредният опит на Евелин Банев - Брендо да излезе от затвора
Щастие застига 3 зодии на 13 юни 2026 г.
Апартамент и балкони са превърнати в депо за боклуци, съседи се опасяват от пожар
Брендо с нов неуспешен опит да излезе от затвора
Болница "Лозенец" поясни за заплатата на директора от 40 хил. евро
Защо маслото във Франция е 1,50 евро, а у нас двойно?
Защо съвременните дизели имат по два филтъра за гориво
Тайник в купето ви спасява от крадци
Mercedes показа новите си военни машини
Нидерландия въвежда режим на тока заради електромобилите
Тайсън Фюри излиза срещу огромна легенда в ММА битка?
Над 100 клуба подкрепят реформаторската програма на УС на БФ Борба
Хабиб Нурмагомедов: Дори да си черен колан, в съзнанието си остани бял колан
Еди Хол прогнозира изненада на UFC White House
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментар07:23 | 30 юли 2022 г.
07:21 | 30 юли 2022 г.
07:17 | 30 юли 2022 г.
01:22 | 14 окт 2021 г.
07:15 | 25 яну 2020 г.
Напиши коментар