Ветеранът Джърмейн Дефо се отчете с отчете с хеттрик при победата на Рейнджърс над Хамилтън с 5:0, с което отборът му излезе начело в Шотландия.

Хората на Стивън Джерард се възползваха от загубата на Селтик от Ливингстън с 0:2 и огламиха таблицата с 21 точки, докато шампионите останаха с 19.

Дефо откри още в 7-ата минута, след като копна топката над вратаря Уилямс, а тя рикошира в гредата. До почивката Голдсън направи 2:0, а след нея Дефо се разписа на два пъти, а освен това отбеляза и Борна Баришич с удар от около 25 метра.

На почивката феновете аплодираха бившия си кумир Пол Гаскойн, който се появи на „Айброкс”, след което се насладиха на голеадата, която качи Рейнджърс на върха.

Сините от Глазгоу са вкарали 17 гола в последните си 4 мача, като в този двубой разликата можеше да бъде и по-голяма, тъй като Скот Арфийлд и Алфредо Морелос пропуснаха серия ситуации.