Левски успя да обърне Дунав на градския стадион в Русе и да спечели с 2:1 в среща от 4-ия кръг на Първа лига.

Отборът на „сините” успя да осъществи обрата за кратък период от време. Васев бе точен за русенци от дузпа в 53-ата минута, но шест минути след това Кабрал изравни.

Холмар вкара победното попадение за столичани в 78-ата минута и по този начин донесе успеха на тима си.

След този мач Левски е лидер в класирането с актив от 10 точки, докато русенци са на 12-ата позиция със скромния актив от 3 пункта.

Срещата започна добре за левскарите и в 13-ата минута Мариани получи топката от Обертан и отправи силен удар, който мина на сантиметри над напречната греда.

В 19-ата минута гостите имаха още един шанс. Найденов бе изведен сам срещу вратаря от Костов, но ударът му бе избит от Димитров.

Натискът на гостите продължи и в 35-ата минута Кабрал също имаше шанс да се разпише, но ударът му бе доста слаб.

Минута след това Левски направи нов голям пропуск. Удар на Кабрал от страхотна позиция обаче бе неточен.

До почивката и Тиам отправи опасен удар, който обаче не намери вратата.

Второто полувреме започна добре за Дунав и в 53-ата минута русенци откриха след гол от дузпа, която бе свирена за спорно нарушение на Белаид срещу Светльо Ковачев. Зад топката застана Васев и той реализира.

Все пак шест минути след това Левски изравни след хубав удар от дистанция на Кабрал.

В 67-ата минута Обертан можеше да обърне мача, но неговият силен удар бе спасен от противниковия страж.

В 78-ата минута все пак обратът бе факт. Обертан отправи топовен удар от 30 метра, който се отби в горната греда. Патев изчисти със задна ножица, но топката попадна право в крака на Кабрал. Той след това центрира и Холмар с глава бе безупречен.

До самия край нямаше повече голове, като попадение на русенци бе отменено заради засада.

ДУНАВ – ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Васев 53 дузпа