Славия победи Дунав с 2:0 в среща от петия кръг на Първа лига и записа първа домакинска победа в елита през този сезон.

През първата част гостите от Русе пропуснаха дузпа в 25-ата минута, когато удар на Васев бе спасен от Георги Петков.

Десет минути по-късно русенци поискаха нова дузпа, но Ковачев получи картон за симулация.

Дунав поиска още един наказателен удар през втората част, но реферът отново подмина падането на играч на гостите.

Минута след това дузпа все пак бе отсъдена, но в полза на "беллите" за опасна игра и високо вдигнат крак  на Васев, който по-рано пропусна 11-метров удар за Дунав.

Галин Иванов бе точен от дузпа и изведе "белите", а четири минути по-късно Милчо Ангелов изненада вратаря на гостите с техничен удар в горния ляв ъгъл за 2:0.

В края на двубоя Славия имаше претенции за дузпа за фаул срещу Йомов, но реферът Железев за пореден път не реагира.

Столичани вече са в топ 5 с равен брой точки с шампиона Лудогорец, който е четвърти, докато Дунав е сред последните три тима в елита.

СЛАВИЯ - ДУНАВ 2:0
1:0 Иванов (63-д)
2:0 Шоколаров (67)

Състави:

СЛАВИЯ: Петков, Александров, Христов, Гамаков, Велковски, Карабельов, Узунов, Иванов, Шоколаров, Ангелов, Чунчуков

ДУНАВ: Димитров, Васев, Динков, Ковачев, Попадийн, Станоев, Патев, Балджийски, Коконов, Ковачев, Галусио