Бразилия победи Уругвай с минималното 1:0 в приятелска среща, играна на стадион "Емиратс" в Лондон.

Двата отбора спретнаха един напрегнат сблъсък, в който нервите и жълтите картони преобладаваха над интересните ситуации пред вратите на Алисон и Мартин Кампаня. Неймар донесе победата за "кариоките", след като се разписа от дузпа.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZWsx81H-B8w" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Бразилците започнаха по-добре срещата и Неймар бе близо до гола още в 7-ата минута, а в 11-ата минута нападателят прати топката във вратата, но попадението му бе отменено, заради засада.

В 22-ата минута Луис Суарес получи добро подаване и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Алисон обаче показа класа и успя да избие атрактивно топката.

В 30-ата минута Неймар подаде добре към Филипе Луиш. Защитникът овладя добре топката и шутира технично по диагонала. Топката обаче мина над напречната греда.

В края на полувремето Единсон Кавани пропусна две добри възможности, но късметът и добрата намеса на Алисон предотвратиха попадение за Уругвай и първите 45 минути завършиха без попадения.

През втората част Бразилия владееше повече топката и се опитваше да стигне до вратата на Кампаня, но така и не успяваше да стигне до опасност, благодарение на добре подредената защита на урусите.

75-ата минута Диего Лаксалт игра непозволено в наказателното поле. Съдията Крейг Поусън не се поколеба и посочи бялата точка. Неймар се нагърби с отговорността и хладнокръвно прати топката във вратата.

Бразилия - Уругвай 0:1

Голмайстори: Неймар (76д.)

Бразилия: Алисон, Данило, Маркиньос, Миранда, Луиш, Уолъс, Артур, Аугусто (Алан 59'), Коща (Ричарлисон 67'), Неймар, Фирмино
Селекционер: Аденор Леонардо Бачи-Тите

Уругвай: Кампаня, М. Суарес (Лемос 81'), Мендес, Касерес, Лаксалт, Торейра, Бентакур, Весино (Дипета 85'), Перейро (Родригес 77'), Кавани, Л. Суарес
Селекционер: Оскар Табарес