Дебютантът в Шампионската лига Истанбул Башакшехир постигна първата си победа в турнира, след като изненадващо се наложи с 2:1 на Манчестър Юнайтед.

Шампионът на Турция изигра много силен мач срещу безидейната селекция на "червените дяволи" и напълно заслужено се поздрави с успеха.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато Демба Ба се възползва от детинска грешка на гостите, пише БНР. Нападателят бе оставен напълно непокрит на 70 от врататата на Дийн Хендерсън при един корнер за гостите, пое откраднатата от Един Вишчъ топка и със самостоятелен пробив реализира за 1:0.

В 40-ата минута Вишчъ също записа името си сред голмайсторите след образцова атака на турския тим.

Веднага след това Антони Марсиал върна надеждите на гостите с хубав гол с глава.

През второто полувреме играта бе изцяло пред вратата на турския тим, но шансове за Манчестър Юнайтед така и не се откриваха. Чак в добавеното време гостите можеха да изравнят, но молдовецът Александру Епуряну изчисти от голлинията.

За Истанбул Башакшехир това са първи три точки в турнира, докато Манчестър Юнайтед остава начело на класирането в група "Н" с 6 пункта.

В другия ранен мач от програмата от група "F" Зенит и Лацио приключиха при 1:1.

Домакините от Санкт Петербург откриха резултата в 32-рата минута чрез Александър Ерохин, който се възползва от чудесна комбинация с капитана Артьом Дзюба.

Лацио стигна до точката в 82-рата минута, когато Фелипе Сайседо засече ниско центриране на Франческо Ачерби. В добавеното време на мача Зенит можеше да стигне до успеха, но гол на Андрей Мостовой бе отменен зарази засада.