В 28-ия кръг на Висшата лига две забележителни серии на Ливърпул приключиха с тежка загуба с 0:3 на терена на Уотфорд.

Стършелите изиграха изключителен двубой и сразиха лидера в класирането по категоричен начин, като Исмаила Сар се отчете с два гола и асистенция.

Така домакините спечелиха изключително важни 3 точки в битката за оцеляване, като спряха серията на Червените от 44 поредни мача без загуба в първенството и от 18 последователни триумфа.

Юрген Клоп прие спокойно поражението, което обаче дойде след наистина слабо представяне от мърсисайдци, които допуснаха 3 гола след почивката и направиха твърде малко в нападение.

Манчестър Сити нямаше мач заради финала за Купата на Лигата, който очаквано спечели срещу Астън Вила, но битката за топ 4 става все по-ожесточена.

Лестър продължи с лошото представяне, след като загуби и от последния Норич с 0:1. Лисиците имат една победа в последните си 7 мача, като за трети път порет не успяха да се разпишат и определено са в криза.

Челси докопа 2:2 на терена на Борнемут след два гола на Маркос Алонсо и все още е на 4-о място, но преследвачите не са далеч.

Манчестър Юнайтед остана на 3 точки от лондончани след 1:1 срещу Евертън.  Бруно Фернандеш отново вкара, за да заличи изоставането на отбора си дошло, след като Давид де Хеа изрита топката в Доминик Калвърт-Люин и тя спря в мрежата още в 3-ата минута.

Червените дяволи играха силно до почивката, но след нея Карамелите се активизираха, като създадоха редица ситуации, включително и отбелязаха в края, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Уулвърхемптън обаче също се доближи на 3 точки от Челси, след  като обърна Тотнъм с 3:2 в интересен мач и прати Шпорите на 7-о място с 40 точки. Вълците на два пъти изоставаха, но след почивката стигнаха до обрат, като Диого Жота първо изравни, а след това и асистира на Раул Хименес за победния гол.

В дъното битката продължава да бъде крайно интересна, защото освен Норич и Уотфорд, важни победи взеха Уест Хям и Кристъл Палас, като Орлите вече имат 36 точки. Брайтън загуби именно от лондончани и е без победа в 8 мача, което прави положението на тима твърде несигурно.