Етър победи с 2:0 Дунав в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на градския стадион в Русе.

Головете за гостите паднаха през втората част, след като Румен Руменов (70') успя да се разпише, а Красимир Станоев (80') бе точен от дузпа. Така футболистите на треньора Росен Кирилов прекъснаха серията си от три поредни загуби във всички турнири.

Етър вече се намира на 9-ото място в класирането на първенството с актив от 14 точки, с 2 по-малко от отбора на Славия, който е на 8-о място. Дунав пък е на 10-ото място с 1 точка по-малко от "виолетовите".

В началото на двубоя двата отбора заложиха предимно на защитата. В 37-ата минута Любен Николов се пребори за топката след центриране от корнер, но с глава прати топката в гредата. Последва разбъркване, след което кълбото излезе в аут.

В 70-ата минута Румен Руменов се разписа. Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и пусна към Крум Стоянов. Крайният защитник върна към дузпата, където бе Руменов и той прати топката във вратата.

В 80-ата минута гостите удвоиха преднината си, след като Красимир Станоев бележи от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Инкоом срещу Крум Стоянов. Халфът застана зад топката и с безапелационен удар не остави шансове на Макенджиев.

Дунав: Макенджиев, Исаевски (Христов 68'), Димов, Ковачев, Николов (Аясс 75'), Инкоом, Щерев, Лазаров, Кавалканте, Костадинов, Ахмедов
Треньор: Людмил Киров

Етър: Хр. Иванов, Станоев, Стоянов (Артюнин 90+1'), Руменов, Хубчев, Дюлгеров, Иванов, Илиев, Стоянов, Димитров (Боджадж 60'), Младенов (Ковачев 71')
Треньор: Росен Кирилов