Марио Балотели влезе като резерва и се разписа при дебюта си за Олимпик Марсилия, но това не помогна да бъде избегната домакинската загуба с 1:2 от Лил в мач от 22-ия кръг на френското футболно първенство.

Пристигналият на "Стад Велодром" под наем от Ница по-рано през седмицата Балотели се появи в игра четвърт час преди края на мястото на Бубакар Камара и вкара в шестата минута на добавеното време, когато засече с глава центриране на Кевин Строотман от корнер от ляво.

Преди това, обаче, Лил беше взел аванс от два гола с попадения на Никола Пепе. Котдивоарецът откри резултата в последните секунди на първото полувреме от дузпа, отсъдена за нарушение на Луис Густаво срещу Мехмет Челик в пеналта.

В средата на втората част Флориан Товен от домакините получи директен червен картон след безмислен фаул в средата на терена срещу Юсуф Коне. В четвъртата минута на добавеното време Пепе направи 2:0 с удар от 11-12 метра след отлично подаване на Жонатан Иконе.

Така Лил записа трета поредна победа и с 43 точки се утвърди на второто място, на 10 точки зад лидера Пари Сен Жермен.
Олимпик Марсилия е седми с 31 точки, след като записа само един успех в последните си седем мача в Лига 1.