Отборът на Етър продължава с убедителните си игри, вече и в официалните мачове. Тимът на Красимир Балъков надигра Дунав с 3:0 на своя стадион във Велико Търново и даде сериозни амбиции дори за място в първата шестица на първенството.

След нулево първо полувреме болярите намериха головото си докосване след почивката, когато Флорент Боджач (47), Даниел Младенов (69) и Милчо Ангелов (82) донесоха комфортната победа на Етър.

С нея тимът от Велико Търново е на 7-мо място в класирането с актив от 33 точки, с 1 по-малко от шестия Черно море. Дунав е на 12-та позиция с 15 точки.

Етър владееше инициативата през цялото време на срещата, но през първата част гостите се бранеха много добре и не оставяха пространства в своята половина.

Все пак в 16-та минута болярите можеха да поведат, когато Румен Руменов стреля от границата на наказателното поле, но Благой Макенджиев изби. Защитник на гостите пък попречи на Флорент Боджач да направи добавка. При последвалия ъглов удар Дани Младенов стреля с глава, но отново Макенджиев не пропусна топката зад себе си.

Втората част започна по мечтан начин за Етър, след като само две минути след подновяването на играта Боджач реализира. Албанецът стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в крака на Георги Русев и заблуди Макенджиев - 1:0 за Етър.

Дунав опита да върне гола, но се оголи, заради което в 69-та минута домакините вкараха втори гол. Болярите изградиха страхотна контраатака, при която четирима футболисти на Красимир Балъков останаха срещу един защитник на русенци. Крум Стоянов даде последното подаване, а Дани Младенов с удар по диагонала осигури трите точки за Етър.

В 82-та минута Милчо Ангелов довърши гостите с трети гол. Здравко Илиев центрира от дясното крило, а Ангелов изпревари Петър Патев и отблизо реализира първото си попадение с фланелката на Етър.

Етър - Дунав 3:0

1:0 Флорент Боджач 47’

2:0 Даниел Младенов 69’

3:0 Милчо Ангелов 82'

Етър: Иванов, Илиев, Василев, Стоянов, Гълъбов, Мане (46 - Ангелов), Руменов, Сърмов, Батрович, Младенов (83 - Стоянов), Боджач

Дунав: Макенджиев, Димов (60 - Н’Диайе), Исаевски (55 - Фирцулеску), Динков, Инкоом, Патев, Станов, Попадийн, Ковачев, Васев, Ахмедов (80 - Иса)