Витоша постигна първа победа за сезона, след като в среща от осмия на efbet Лига се наложи над новака Царско село с 3:2 на стадиона в Бистрица.

Гостите на два пъти изравняваха в резултата, но в крайна сметка Витоша стигна до успеха с гол на Четин Садула в 84-тата минута.

Другите две попадения за домакините реализираха Илия Димитров и Емил Гъргоров от дузпа, докато за Царско село Румен Гьонов от Витоша си вкара автогол, а такъв добави и Уесли Ната.

Малко след гола си за 2:2 обаче Ната бе изгонен за втори жълт картон и остави Царско село с човек по-малко на терена след 72-рата минута.

Срещата започна с бърз гол за Витоша. Бистричани откриха в 14-ата минута и получиха контрол над мача. Малко изненадващо в 37-мата минута Царско село изравни за 1:1. Антон Карачанаков центрира от фаул, а Румен Гьонов в опита си да изчисти прати топката с крак в собствената си врата.

Пет минути след началото на второто полувреме Емил Гъргоров върна аванса на Витоша от дузпа, но Уесли Ната изравни в 64-тата минута.

Главният съдия Николай Йорданов обаче изгони Ната в 72-рата минута за удар с лакът в главата на съперников играч. С човек повече Витоша осъществи натиск и благодарение на Садула стигна до победата в 84-тата минута.

Витоша Бистрица - Царско село 3:2

голмайстори: 1:0 Илия Димитров 14, 1:1 Румен Гьонов 37-автогол, 2:1 Емил Гъргоров 50-дузпа, 2:2 Уесли Ната 64, 3:2 Четин Садула 84

Витоша: Християн Василев - Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов - Георги Амзин, Лъчезар Котев - Четин Садула, Емил Гъргоров (88-Александър Христев), Атанас Кабов (77-Запро Динев) - Илия Димитров (81-Григор Долапчиев)

Царско село: Мартин Димитров - Божидар Кацаров, Густаво Карбониери, Йордан Минев - Родни Антуи, Антонио Георгиев, Серкан Юсеин (57-Реян Даскалов), Веселин Минев, Уесли Ната - Антон Карачанаков (85-Светослав Диков), Георги Минчев (74-Андерсон)